To modne by byc fit

To modne by byc fit

Moda na bycie fit dotarla i do Polski. Jest to bardzo fajna moda i moze miec dobry wplyw na dzieci. Clever dzieci są często traktowane jako uczciwa gra się wyśmiewali, dokuczał lub nawet prześladowane w szkole. Jakie powinny być postrzegane jako dar może stać się "upośledzenie", który sprawia, że ​​wyróżniają się z tłumu. Jak Gail Trimble, student Oksfordu, który oślepiony na ostatniej serii University Challenge są oznaczone jako "SWOT" i "know-it-all", tak jak inne dzieci są wyobcowani z obelg "nieuk" i "thicko".

Takie pseudonimy może wydawać się trywialne, ale czołowi dyrektorzy wierzą sprytnych dzieci są często bardziej wrażliwi i chcą obalić mit, że jasne młodzież będzie się rozwijać niezależnie od ich sytuacji. Pionierskie grupę głowic, z prestiżowych szkół w tym Eton, St Paul i Dulwich College, ogłosiły, że będą one powołać grupę lobbingową, aby chronić i wspierać interesy uczniów uzdolnionych i utalentowanych ".

Sojusz międzysektorowe dla Curriculum doskonałości będzie głosem najzdolniejszych dzieci w Wielkiej Brytanii. Jej założyciele uważają, że ta grupa dzieci została zaniedbana. Chcą niezależną, gramatyki i kompleksową szkół zrobić wszystko, co możliwe, aby je pielęgnować - bez względu na ich pochodzenie.

Czynnik strachu

Podczas gdy niektóre pewni, silnej woli nastolatki mogą nie obchodzi, co ich rówieśnicy uważają, wiele innych raczej zgodne, niż wyróżniać jako cel dla zbirów z powodu odczuwanego zadowolenia z siebie i wyjątkowy talent. Nawet w niezależnych szkół, które są znane ze świętuje sukces, nie ma dowodów, że sugeruje niepotwierdzone czynnik strachu mogą hamować osiągnięcie.

Ale czy jest to zjawisko stygmatyzacji zwłaszcza brytyjskiej, a tam szkoły wszystko może zrobić, to fajnie być mądry? Jeremy Evans, wiceszef na Wembley Wysokiego Technology College, skierowana inauguracyjną konferencję Curriculum Alliance for Excellence w tym miesiącu. Dziesięć lat temu jego szkoła walczy, dziś jest mocno przekroczone.

"Nasze spożycie nie zmieniła się w tym czasie," mówi Evans. "Ponad jedna trzecia naszych dzieci mają prawo do bezpłatnych posiłków szkolnych, 56 różnych języków i trzy czwarte uczniów nie mają angielskiego jako pierwszego języka. Ale teraz jest kultura szkoły, że dzieci, które osiągnąć najwyższe możliwe oceny są najfajniejsze w społeczności szkolnej. "

Może to być związane z młodych, ambitnych pracowników. Jedna czwarta nauczycieli to absolwenci czołowych uczelni, pan Evans. Uczniowie w szkole zachęca siedzieć kilka GCSE wcześnie, a ponowne złoŜenie ich jeśli nie osiągają A lub A * klasę. Latem ubiegłego roku 88 procent osób biorących GCSE osiągnąć co najmniej pięć dobrych stopni - znacznie powyżej średniej krajowej.

Jasne dzieci potrzebują wsparcia

Istnieją oznaki, jednak, że dziecko stara się ukryć swoją inteligencję od swoich kolegów mógłby być narażając swoje stopnie. Martin Stephen Wysoki Master of St Paul Szkoły i jeden z inicjatorów sojuszu, mówi, że najmądrzejszym dzieci potrzebowały rzecznik. "Jednym z największych błędów popełnianych w ciągu ostatnich 20 lat było zakładać, że najbardziej w stanie powiedzie," komentuje. "To nie rozpozna, że ​​większość zdolnych dzieci stanowią szczególną kategorię potrzeby. Oni potrzebują kogoś patrzeć na nich i mówi się o nich".

To modne by byc fit

Zaczyna się od tego okropnego założenia, że ​​jeśli jesteś mądry będziesz OK, ale często takie dzieci nie chcą się wyróżniać z tłumu. Nie zawsze jest fajnie być mądry. Badania przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych pokazują, że aż jedna trzecia z najmądrzejszych dzieci utrzymać niski profil ".

Dr Stephen dodaje: "Błędem ich ignorowanie nie jest jeden, który jest wykonany przez Indie czy Chiny zdolności intelektualnych jest jednym z niewielu zasobów naturalnych nam zostało, a to powiela się bez emisji dwutlenku węgla Te dzieci potrzebują mistrz inteligencji... biegnie przez rasę, płeć, religię i tła. "

Trimble i zespół były złożone z powodu zazdrości? ... Strach jest zawstydzony przed resztą klasy będąc oznaczone wyjątkowo utalentowany, została zilustrowana przez studenta w Beauchamp College, kompleksowej szkole w Leicester, która łączy się z kutej Eton.

Richard Parker, jego dyrektor szkoły, starał opinie swoich najzdolniejszych uczniów w ich edukacji. Jeden z nich powiedział: "Nienawidzę myśli są wyróżniane jako utalentowana i - absolutnie go nienawidzić."

Trimble-walnąć

Choć może to wydawać się smutne, trzeba tylko spojrzeć na ostatnim leczeniu Gail Trimble, jako ilustracja naszej kulturze "Nikt nie lubi show-off". Niektórzy blogerzy forum opisano ją jako smug lub niezwykle irytujące. Innym napisał: "Kiedy masz do czynienia z Trimble, po prostu wiem, że oni zadrwił na grubych ludzi, a przez" grube ", mam na myśli ludzi, którzy nie wiedzą jak jej, co jest praktycznie każdy ją, własny zespół włączone.

"Uwielbiam widząc te muchowe o rzadki moment w słońcu. Bóg wie dostali tyle zastraszany w szkole. Prawdopodobnie wciąż są. Ich sprawność w sali egzaminacyjnej jest ich jedynym sposobem na wyginanie mięśni."

Może ustanawiająca grupę lobbingową na jasnych dzieci będą w pewnym stopniu przyczynić się do zmiany tej mentalności i zachęci uniwersalny obchody wyjątkowego talentu.

Czytaj więcej na temat edukacji na http://www.tom-brown.com - The Essential Guide dla rodziców wybierających szkoły.

Nicola Woolcock jest edukacja korespondent The Times i stałym współpracownikiem Tom-Brown.com

http://www.transporthiszpania.com/paczki-do-francji-hiszpanii.php
- autor artykułu