Wino do zrobienia w domu

Wino do zrobienia w domu

Jak latwo przyrzadzic wlasne, zdrowe wino w domu? Czerwone jest szczegolnie dobre dla zdrowia. Wielu ludzi wypić lampkę wina podczas spotkań towarzyskich, podczas kolacji lub po prostu odpocząć po długim ciężkim dniu. Wiedząc, że uzyskanie Twój ulubiony kolor czerwony lub biały jest tak proste, jak na wycieczkę do lokalnego sklepu do napojów, to dlaczego nie skorzystać z wygody? Dlaczego miałbym kiedykolwiek chcesz zrobić własne wino?

Przede wszystkim może to być po prostu zabawa, ponieważ nie jest trudne, a kiedy już się kilka partii można rozpocząć ruszyć. Ponadto, będziesz zaskoczony, jak dobra wina można zrobić, prawdopodobnie lepiej niż można sobie wyobrazić. I wreszcie, jeśli kochasz, aby zapisać złotówki, to wszystko, co trzeba wiedzieć, to można dokonać jakości wino domowej roboty za jedyne 2 lub 3 dolary za butelkę (po dokonaniu pierwszego zakupu sprzętu) Dla tych, którzy nigdy nie homebrewed, podręczny może być nieco przytłaczające, ale nie martw się, istnieją sposoby, aby można zaparzyć!

Zestawy Wine Making Equipment zapisać dzień!

To gdzie to wszystko zaczyna się dla początkujących. Zakup wina podejmowania zestawu sprzętu daje wszystkie niezbędne materiały i urządzenia będą potrzebne podczas procesu wytwarzania wina ze sprzętu sterylizacji, do mieszania, fermentacji, pomiarowe, i wyjaśnienia do ostatecznego procesu rozlewania i korkowania. Zestawy można uruchomić od 95 $ za podstawowy zestaw do $ 130 do luksusowego zestawu i zawierają wszystko oprócz butelek wina i zestawem składników. butelek wina można kupić, ale można równie dobrze używać ponownie butelki wina z win handlowych, o ile nie mają górną śrubę i te butelki pochodziła z korka w nich. W rzeczywistości, jeśli zapytać kilku znajomych, aby zaoszczędzić kilka butelek dla ciebie, zanim się zorientujesz będziesz miał więcej niż wystarczająco.

Wybór zestawu Wine Składnik

Zestaw zawiera składnik wina "sok", który jest w zasadzie skoncentrowana forma soku z winogron jest już napięte, przetworzone i gotowe do pracy. Droższe zestawy zawierają sok, który jest mniej skoncentrowany, a tym samym wymagają mniejszej ilości wody w procesie, ale nawet wino można zrobić z najtańszych zestawów składników (około 68 $) jest naprawdę dobre. Zestaw zawiera również składnik niektórych pakietów składników będziesz używać po drodze, takich jak drożdże i przedmioty, aby rozpocząć fermentację, zatrzymać fermentację i pomóc wyjaśnić wino. Niektóre zestawy zawierają również wióry dębowe lub paczki słodzik, aby uzyskać odpowiedni smak.

Jeśli tak daleko, prawdopodobnie próbowali wystarczająco win wiedzieć jakie typy cię lubią, czy białe, czerwone, wytrawne lub słodkie. Proponuję, żeby wybrać wino, które wiesz, że chcesz dla swojego pierwszego zestawu. Uzbrojony w zestawie sprzętu winiarskiego i zestawu składników wina jesteś gotowy, aby dokonać pierwszej 6 galonów partię wina, co stanowi około 30 butelek wina.

Kroki winiarstwa

Wino do zrobienia w domu

Oto podsumowanie podstawowych kroków do produkcji wina. Twój zestaw składników będzie miał bardziej szczegółowe i konkretne instrukcje dla danego zestawu i to, co należy wykonać. Każdy krok wymaga dezynfekcji sprzętu, wiadra, węże itd zasadzie wszystko, co wchodzi w kontakt z winem w celu zapobieżenia bakterie i ewentualne psucie. Sanitizer jest w zestawie w postaci proszku i miesza się z ciepłą wodą.

Mieszanie zagęszczonego soku wina i wody wraz z bentonitu, który jest stosowany w celu aktywowania drożdży. Mieszanina powinna mieć temperaturę pomiędzy 65-75 stopni C. Drożdże są posypane na wierzchu i fermentacji Pokrywa wiadro zabezpieczonych śluzy. Umieść wiadro w obszarze o temperaturze od 65-75 stopni C.

Po 5-7 dniach wino fermentuje będzie określona przez czytaniu areometr dołączony do zestawu sprzętu winiarskiego. W tym czasie wino przenosi się do butli ze szkła i śluza jest podłączony.

Po 10 dniach i innym areometru sprawdzić można następnie dodać dwa składniki , jeden, który zatrzymuje dalszej fermentacji i jeden, który pomaga w procesie klarowania. Wino mieszano energicznie przez kilka minut po dodaniu tych składników. Twój butlę jest uzupełniany w ciągu 2 cali od góry z wody w tym miejscu, jak również i Śluza jest umieścić z powrotem na swoje miejsce.

Po upływie 14 dni więcej sprawdzeniu wino dla jasności i jeśli jest to zupełnie jasne, że jest gotowa do butelki. Jeśli nie jest jasne, to niech siedzą na kolejny tydzień.

Teraz jest czas do butelki! Twój zestaw sprzętu obejmuje dziobek do butelkowania i Corker. Upewnij się, że butelki są czyste i każdy z nich oczyszczane przed butelkowaniem. Zbliżając się do dna butli nie będzie osadu, który będzie się wciągnąć i chmura ostatnią butelkę. Kiedy zaczną się blisko tego punktu I Syfon warte ubiegłym butelki do karafki, a następnie użyć jej do picia jako pierwszy. Zmętnienie cię nie boli, ale nie chcesz, aby butelka to tak.

Cały proces produkcji wina trwa cztery do pięciu tygodni w zależności od zestawu składników, że zakup. Istnieje mit, że trzeba pozwolić wina wieku przed wypiciem w ogóle, ale znalazłem można napić się od razu, zwłaszcza białych. Wakacyjne wiek wina daje mu więcej ciała i przynosi pewne smaki, których nie widać od razu, a to jest szczególnie prawdziwe w odniesieniu do win czerwonych, ale nie bój się spróbować od razu, zasługujesz na to!

czytaj więcej na naszej stronie
- autor artykułu