Gry a otylosc mlodziezy

Gry a otylosc mlodziezy

Gry moga wplywac na otylosc dzieci i mlodziezy. Rezygnujac z ruchu i siedzac przed komputerem zwieksza sie ten problem. Spójrzmy prawdzie w oczy: gry mogą być uzależniające. Projektanci gry korzystać każdy trick w książce nie tylko, aby gra ciekawa, ale trzymać uwagę podczas wypełniania zadań, wyrównanie lub zabicie więcej punktów.

Tak, gry mogą być uzależniające, ale obsesja jest coś innego. Jestem zaniepokojony dowolnym nastolatka, która dąży do uniknięcia normalne działania w celu wycofania się ciągłej gry.

Skąd wiesz, że przyciąganie do gry posunął się za daleko? Pomyśl o normalnym rozwoju człowieka. Jeśli nastolatek jest zaniedbywanie innych zainteresowań w życiu na rzecz działalności hazardowej, do tego stopnia, że ​​wycofują się ze społeczeństwa, może to być oznaką obsesji.

To nie zawsze jest łatwe do wykrycia oznak nastolatek gry obsesji, zwłaszcza we wczesnym stadium rozwoju. Jak zaczyna się od zainteresowania i wyrasta na uzależnienia, może chcemy zmierzyć się nastolatka o ich zachowanie. To jest miejsce, gdzie musimy być ostrożni, aby nie pozwolić się dyskusja przeistoczyć się w walce.

Wiele dzieci są szybkie, aby dowiedzieć się debaty umiejętności, a jeśli mamy rozpocząć dyskusję tonem oskarżycielskim, nie będzie więcej trudności. Zamiast kwestionowania ich motywy powtarzalnej gry, skupić się na pochwały dla każdego dobrego zachowania, i trzymać się faktów. Nastolatki często obalić nasze problemy z logiką i ich argumenty mogą wydawać przekonujące. Mogą one wskazywać na nasze własne wady, jako rodzice i dokonać porównań do innych dzieci, które są dopuszczone do gry przez wiele godzin każdego dnia.

Gry a otylosc mlodziezy

Jako rodzice czasami myślę, że skoro wiemy więcej niż nasze dzieci, powinniśmy być w stanie skierować swoje sposoby i nie przyznają się do własnych wad. Intensywnych okoliczności faktyczne z naszych nastolatków może nas przekonać, że może 5 godzin spędzonych przed gry wideo nie jest tak źle. Po tym wszystkim, spędzamy tyle czasu na telefon, na naszych komputerach lub korzystając z naszych Blackberry lub inne gadżety.

Ważną rzeczą do zrobienia dla nastolatków jest, aby monitorować swój czas na grach wideo. Nie pozwól, aby logicznym nastolatek dyskutować z tobą o grach, mogą wygrać! Zamiast pokazać, że dbają o ich życiu, ograniczając ich czas spędzony w grach, zanim wymknie się spod kontroli.

Jest o wiele lepiej i łatwiej sobie poradzić, jeśli nie do monitorowania i podjąć środki ograniczające, zanim gier wypiera wszystko, nastolatek używane dbać o. Ustaw limity czasu gry, gdy zauważysz, życie towarzyskie nastolatek rozpoczynającego się zasnąć, kiedy ich klas cierpią, lub gdy nie są one wystarczająco dużo snu.

Jeśli wystąpią ciężkie reakcje ograniczeniom, nadszedł czas, aby korzystać z niektórych Tough Love. Nastolatek może mieć furia, zaczynają przeklinać, a nawet starają się fizyczne lub uciec z domu. Te silne reakcje mogą być oznaki, że obsesja ma władzę nad swoim zdrowym rozsądkiem. Musisz trzymać się reguł w wyborze, tak, że nastolatek ma szansę prowadzić normalne życie!

Gry a otylosc mlodziezy

Kluczem do bycia w stanie pomóc swoim teen ma być świadomi zmiany zachowań, które mogą sygnalizować, że są na złej drodze. Obsesja na punkcie gier może produkować zniecierpliwienie z sytuacjami i ludźmi. Mogą one być szybkie do gniewu, i reagować na sytuacje bez myślenia o konsekwencjach. Kiedy widzisz wzrost gier i wzrost tych znaków ostrzegawczych, to z pewnością czas, aby ograniczyć czas gry.

Istnieje wiele dyskusji na temat wpływu gier wideo na dzieci, jak i dorosłych. Niektórzy twierdzą, że rodzaje złych zachowań opisanych powyżej są naturalną konsekwencją tych gier, które wymagają zachowania wygrać lub w celu przejścia do wyższych poziomów gry. Mówią, że gracz jest przeszkolony do reagowania w sposób, który prowadzi do tych złych zachowań. Niezależnie od stanowiska w tych debatach, ważne jest, aby zwrócić uwagę na oznaki zmian zachowań nastolatków, i podjąć odpowiednie działania w celu kontrolowania ich grę.

Nie tylko starają się ograniczyć czas gry bez zastępowania innych czynności. Jeśli to możliwe, staraj się zachęcać do aktywności fizycznej, ponieważ mogą one być pozbawione fanatyków gier. Rozważ różne sporty, takie jak baseball, łyżwiarstwo, pływanie, czy tańca. Ponadto, warto zachęcić nastolatka, aby więcej czasu na działania, które angażują umysł na różne sposoby, takie jak muzyka, sztuki, czy teatru.

Uważaj na tych zmian behawioralnych, a także podejmować działania, aby pomóc nastolatek wrócić na tor. Nie zaprzeczaj im trochę czasu gry, lecz skierować swój czas na różnorodność działań, które doprowadzą do satysfakcjonującego życia w dłuższej perspektywie.

serwis-pc.org.pl
- autor artykułu